Hogyan legyen kutyánk minél hamarabb szobatiszta? – Tippek a sikerhez
Szobatisztaságra nevelni egy kölyökkutyát nagy türelmet és következetességet igényel, de megfelelő módszerekkel és prémium kutyafelszerelésekkel a folyamat könnyebbé válik. Webshopunkban megtalálod azokat a minőségi pórázokat, nyakörveket és egyéb kiegészítőket, amelyek segítenek a nevelési időszakban.
https://www.peachpuppy.hu/tcslista/seta-kirandulashoz-kisallat-termekek
Nézzük meg az 5 legfontosabb tippet, amelyek betartásával garantáltan sikeres lesz a szobatisztaságra nevelés!
1. A „Hármas szabály” – Megfelelő időpontban vidd ki a kutyát!
A kölyökkutyák számára létfontosságú a rendszeresség, de nem órára pontosan, hanem a kutya természetes ritmusához igazodva. Három fontos időpont van, amikor szinte biztosan ürítenek:
Reggel ébredés után
Etetés után
Játék közben vagy után
A kiskutyák hólyagkapacitása még kicsi, ezért jó, ha eleinte óránként kivisszük őket. Ahogy nőnek, ezt az időtartamot fokozatosan növelhetjük másfél-két órára. Prémium pórázokkal és nyakörvekkel a séták egyszerűbbek és kellemesebbek lesznek mindkettőtök számára.
2. Ne legyen szőnyeg a lakásban!
A szőnyeg az egyik legnagyobb kihívás a szobatisztaságra nevelés során. Könnyen magába szívja a pisit, és nehéz teljesen eltávolítani belőle a szagokat, ami arra ösztönözheti a kutyát, hogy újra ugyanott végezze el a dolgát. Ezért érdemes pár hónapra elcsomagolni a szőnyegeket, amíg a kiskutya szobatiszta nem lesz.
3. Takarítás és szagsemlegesítés
Balesetek bármikor történhetnek, ezért fontos, hogy alaposan feltakarítsuk a helyet. Domestos után használjunk olyan tisztítószert, amely teljesen eltávolítja a szagokat, hogy a kutya ne érezze a pisije nyomát. Kiváló házi megoldás az ecet és víz 1:1 arányú keveréke.
Tudtad? a klóros tisztítószerek szaga hasonlít a vizeletéhez. ezért érdemes ecetes vízzel semlegesíteni, de jó szolgálatot tesznek a prémium diffúzorok is. Minél természetesebb anyagokat tartalmaznak, annál kevésbé irritálják a kutya orrát, és kellemes illatot biztosítanak a lakásban.
4. Türelem és ketrecezés
A szobatisztaságra nevelés nem egyik napról a másikra történik. Legyünk türelmesek, és ne várjunk azonnali eredményeket! A ketrec használata is hasznos lehet, hiszen a kutyák ösztönösen kerülik, hogy a fekhelyükre piszkítsanak.
Ketrec-tipp: Használjunk könnyen tisztítható alátétet, és alvás előtt vegyük el a vizet a kölyöktől.
Kutyapelenka: Ha pelenkát használunk, fokozatosan mozgassuk közelebb a bejárathoz, majd a szabadba. Így a kutya nem köt egyetlen helyhez sem a pisilést, hanem a kinti környezetet társítja a dolgok elvégzésével.
5. Lakás vagy kert? – A helyszín kiválasztása
Kertes házban egyszerűbb a helyzet, mert nem kell kutyapelust használni. Ilyenkor kapjuk fel a kiskutyát, és vigyük ki a szabadba.
Fű vagy egyéb felület: A fű enyhén ingerli a kiskutya pociját, de érdemes más felületeken is gyakoroltatni vele az ürítést (pl. föld, beton). Ez akkor lesz hasznos, ha olyan helyre megyünk, ahol nincs fű.
Vezényszó: Tanítsunk neki egy vezényszót (pl. „pisilj!”), amit minden alkalommal használunk. Így később könnyebben fogja tudni, mi a dolga.
Záró gondolatok
A szobatisztaságra nevelés kihívásokkal teli, de megfelelő módszerekkel megkönnyíthető. Légy türelmes, következetes, és a siker nem marad el!
Hírlevél